Tepelná čerpadla a jejich typy na našem trhu

Hledáte skutečně kvalitní možnosti vytápění? V tomto ohledu rozhodně vedou tepelná čerpadla, která jsou nejenom efektivním, ale také velmi ekologickým typem vytápění, které je vhodné jak do nových rodinných domů, tak i do starších objektů. Samozřejmě na našem trhu neexistuje pouze jeden jediný typ, ale případný zájemce má několik možností, jaké může zvolit.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Mezi jedno z těch nejvyužívanějších, je tepelné čerpadlo vzduch – voda. Jak už napovídá sám jeho název, dokáže si brát energii ze vzduchu, tedy konkrétně ze slunečních paprsků, a tu následně distribuuje ve formě tepla po celém objektu. Jeho oblíbenost spočívá nejenom v jeho poměrně snadné instalaci, ale také v jeho účinnosti. Ta se sice typ od typu liší, ale průměrné čerpadlo si dokáže vzít až 75% energie právě ze vzduchu, a pouze 25% energie tvoří elektřina, která je nutná k jeho chodu. Podstatnou část tak získává zcela zdarma – na rozdíl od jiných možností vytápění, kdy ona základní surovina zdarma není.

>> Zobrazit tepelné čerpadla Remko

Tepelné čerpadlo země-vzduch

Druhým oblíbeným typem tepelného čerpadla je určitě země – voda. Tento typ nezískává tepelnou energii ze vzduchu, ale naopak využívá teplo samotné země. To je získáváno z hlubinného vrtu. I tato možnost je velmi efektivní, ale ne vždy je možné onen vrt uskutečnit. Pokud ano, určitě je toto čerpadlo vhodnou možností.

Tepelné čerpadlo voda-voda

Na podobném principu také funguje tepelné čerpadlo voda – voda, které získává energii nikoliv ze země, ale právě z vody. I tento typ funguje na stejném principu, kdy získává doslova volně dostupnou energii, kterou dokáže využít. Samozřejmostí je možnost využívání těchto energií celoročně, a nezávisí na aktuálním počasí či povětrnostních podmínkách. A navíc všechny typy fungují i v opačných principech. Během léta dokážou totiž i velmi efektivně ochlazovat samotné místnosti, a tak mohou nahradit klimatizační jednotky.

nezávazně poptat